Doar de 180 de minute de joc a avut nevoie fostul stelist, Paul Papp, pentru a marca primul gol la Karabukspor. Titular pentru a doua oară de la venirea în Superliga Turciei, fundașul dreapta a adus un punct echipei sale în dificila deplasare cu Başakşehir, o candidată la titlu în acest sezon.

Meciul Başakşehir - Karabakspor a avut o desfășurare incredibilă. Gazdele au deschis scorul în minutul 16, însă oaspeții au revenit și conduceau în minutul 48 cu 2-1. Apoi, în doar 9 minute, gazdele a revenit pe tabelă și au condus cu 3-2, golul 3 fiind marcat de Adebayor. În acel moment, Başakşehir era pe locul 1 în campionat.

Cu această schimbare de lider nu a fost de acord Paul Papp. Urcat în careu la o fază fixă, fundașul român a profitat de o respingere greșită a portarului gazdelor și a marcat pentru 3-3! De această remiză s-au mai bucurat Găman și Tănase, ambii integraliști. Latovlevici nu a făcut parte din lotul lui Karabuk.