După ce marți am avut patru rezultate normale, cu Rijeka, Salzburg, Partizan și Qarabag impunându-se lejer cu mult mai modestele TNS, Hibernians, Buducnost și Samtredia, seara de miercuri din preliminariile Ligii Campionilor a venit cu câteva rezultate surprinzătoare. Printre cele care au dezamăgit pariorii s-au numărat Ludogoreț, BATE Borisov și Malmo FF.

De departe, cel mai surprinzător rezultat al serii s-a înregistrat la Vilnius. Campioana Lituaniei, Zalgiris, a învins mult mai puternica Ludogoreț Razgrad, scor 2-1. Cu Moți titular și Keșeru rezervă (intrat în minutul 79), bulgarii au condus majoritatea timpului, grație unui gol marcat de Anicet în minutul 18. Ultimul sfert de oră a fost de coșmar pentru campioana Bulgariei. Nyuiadzi a egalat în minutul 77, iar Kuklys a adus victoria gazdelor în minutul 86.

Nyuiadzi a intrat pe teren în minutul 60 în locul altui român, Liviu Antal.

Scenariul surpriză din Lituania a adus pariorilor curajoși cea mai mare cotă posibilă. Cei care, prin minune, au jucat ”2 pauză/1 final”, puteau prinde o cotă de 61!